Wolne miejsca w zimowej szkole dla doktorantów UW

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc w szkole zimowej dla doktorantów „Matlab, EEGLab, SPM, Python i Psychopy – podstawy programowania, projektowania eksperymentów i analizy danych EEG i fMRI przy użyciu wymienionych narzędzi”.

Warunkiem uczestnictwa jest status doktoranta UW (niezależnie od wydziału).

Formularz rekrutacyjny i program znajdują się pod linkiem >>

O szkole:

PsychoPy to program oparty na środowisku Python, przeznaczony do projektowania eksperymentów m. in. w psychologii poznawczej oraz społecznej. Matlab to program przeznaczony do projektowania eksperymentów oraz przetwarzania i analizy  różnego rodzaju danych. Dzięki nakładkom takim jak EEGLab i SPM może on służyć do analizy danych funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (SPM) oraz elektroencefalografii (EEGLab), co sprawia, że jest on przydatny nie tylko osobom prowadzącym badania z dziedziny psychologii, ale też z dziedziny biologii oraz neuronauki. Nacisk będzie położony na praktyczne umiejętności, dlatego wszystkie zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Będą składały się z wprowadzenia teoretycznego- prezentacji najważniejszych zagadnień przez wykładowcę oraz części praktycznej, gdzie uczestnicy będą nabywać i utrwalać konkretne umiejętności związane podstawami programowania w języku Matlab (w tym korzystania z nakładek EEGLab i SPM) oraz Python (ze szczególnym uwzględnieniem PsychoPy). Osoba, która ukończy szkołę letnią, będzie umiała projektować eksperymenty w programach Matlab (w tym w pakiecie PsychoToolbox) i PsychoPy, oraz analizować dane pochodzące z fMRI i EEG w programie Matlab, przy użyciu służących do tego nakładek.

Szkoła realizowana jest w ramach ZIP – Zintegrowanego Programu Rozwoju na rzecz Uniwersytetu Warszawskiego.

Autorkami szkoły są mgr Agnieszka Łyś i mgr Monika Folkierska-Żukowska.

Data publikacji: 28 stycznia 2019